Produkty znieczulające miejscowo do zabiegów w zakresie medycyny estetycznej

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Znieczulenie w zabiegach medycyny estetycznej 

Ból jest niekomfortowym i negatywnym wrażeniem zmysłowym, który występuje w wyniku zjawiska uszkodzenia tkanek. Z punktu widzenia ewolucji, ból ostrzega nas przed zagrożeniem i jest zjawiskiem pozytywnym, ale czy pożądanym? Wykonując zabiegi medycyny estetycznej oczekujemy, że wykonywany zabieg będzie jak najmniej bolesny lub całkowicie bezbolesny. Obecnie, w zależności od wykonywanego zabiegu medycyny estetycznej, istnieje szeroki wachlarz środków uśmierzających ból - znieczuleń. 

Czym właściwie jest znieczulenie? 

Znieczulenie inaczej anestezja w swojej istocie skupia się na zahamowaniu przewodzenia impulsów nerwowych, tak by móc w bezpieczny i bezbolesny sposób wykonać zabieg w określonym miejscu. Znieczulenie w medycynie estetycznej zależy od specyfikacji wybranego zabiegu i odbywa się przy wykorzystaniu specjalnych kremów, maści, sprayów. 

Rodzaje znieczuleń

W zależności od wykonywanego zabiegu, sposób na zniwelowanie bólu możemy podzielić na: 

  • analgosedacje - to znieczulenie stosowane przy zabiegach o intensywnym nasieleniu bólu. Polega na podaniu leków nasennych i przeciwbólowych, które w połączeniu potrafią całkowicie zniwelować uczucie bólu. 
  • znieczulenie ogólne - zastosowanie tego rodzaju znieczulenia, powoduje maksymalne zredukowanie bólu, świadomości i odruchów. Swoje zastosowanie znajdują w przypadku operacji chirurgicznych.
  • znieczulenie miejscowe - najczęściej stosowane w zabiegach medycyny estetycznej. Jak sama nazwa wskazuje, polega na miejscowym znieczuleniu danego miejsca, przy użyciu środków znieczulających miejscowo, w tym o działaniu powierzchniowym. Zostają one wchłonięte przez skórę i mogą składać się z tetrakainy lub lidokainy. Miejsce poddane znieczuleniu powoduję utratę czucia termicznego, mechanicznego i biochemicznego z całkowitym zachowaniem świadomości osoby poddawanej anestazji. To właśnie te składniki najczęściej stosowane są jako znieczulenie przy mezoterapii mikroigłowej, lipolizie iniekcyjnej, czy wypełnieniu osoczem bogatopłytkowym . 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl